Az ország, ahol nem hagyták, hogy béke legyen
Félmillió ember menekült el otthonából az elmúlt évben. Az alelnököt halálbüntetéssel fenyegető vádakkal állítják bíróság elé.
Félmillió ember menekült el otthonából az elmúlt évben. Az alelnököt halálbüntetéssel fenyegető vádakkal állítják bíróság elé.
Az USA bekeményít Dél-Amerikában, ezzel pedig az évtizedekkel ezelőtti, kemény CIA-beavatkozások politikája térhet vissza az amerikai kontinensre. A baj csupán az, hogy Venezuela Moszkvát hívhatja segítségül.
És a biztonság kedvéért azokat is, akik ez ellen tüntettek.
Az USA által támogatott jobboldali puccs nyomán katonai diktatúra jött létre, amelyben tízezreket öltek meg vagy „tüntettek el”.
Nem arról van szó, hogy a haiti emberek nem képesek létrehozni egy épkézláb országot. Nagyon nem…
Az államcsíny után az USA, az üzleti szféra és a gazdag elit által támogatott vezetés több ezer embert öletett meg a kommunistaellenes tisztogatások során.
A polgármester szerint „mészárlás zajlik” a városban.
Nem csillapodik a tüntetők haragja, miután eltávolították az elnököt a pozíciójából.
A jelenlegi iráni tiltakozásokat nem lehet csak úgy elfojtani.
A februári puccs óta már több mint 1300 emberrel végzett a hatalmat birtokló mianmari hadsereg.