Az egész kormány eltörölné, mégis nők tömegeit traumatizálja még mindig a Fidesz öröksége
Újra fellángolt a vita a szívhangrendelet körül: a Mi Hazánk továbbra is a „magzatok védelmének” szimbólumaként tekint rá.
Újra fellángolt a vita a szívhangrendelet körül: a Mi Hazánk továbbra is a „magzatok védelmének” szimbólumaként tekint rá.
A hírek szerint az érintett önkormányzatok „igyekeztek fellépni a rongáló ellen”, de a megszégyenítő feliratok még egy évvel később is érintetlenül álltak ország-világ előtt.
Noha az áldozat korábban többször is jelzést tett a hatóságok felé, csak a véletlenen múlt, hogy el tudott menekülni.
Könnyű elveszni az etikai kódexek és céltalan munkacsoportok sűrűjében, ha a döntéshozók elterelő üzemmódba kapcsolnak.
Van valami, ami sem a pártoknak, sem a katolikus egyháznak nem jutott eszébe.
A magyarok nagy része azt gondolja, az alkoholizmus és a drogfüggőség a családon belüli erőszak oka. De akkor miért nem hallunk sose a férjüket meggyilkoló függő nőkről?
Ezer sebből vérzik a kormányzati „áldozatsegítés”.
A 23 éves áldozatra otthonában támadt rá késsel volt partnere, egy szolgálaton kívüli katona.
Vitályos Esztertől Dobrev Klárán át a rendőrségig mindenütt azzal találkozhatunk, hogy az áldozat már biztonságban van, a többi bántalmazott nő pedig nincs egyedül. Ennél azért árnyaltabb a helyzet.
Azokat a férfiakat, akik megölik a partnerüket, nem a szerelem motiválja.