Újfent százak tüntettek a Kölcsey Gimnázium előtt a kirúgott tanárok védelmében
A kirúgott tanárok azonnali hatályú visszavételét követelték. Délután 3-kor folytatódik a demonstráció a Belügyminisztérium előtt.
A kirúgott tanárok azonnali hatályú visszavételét követelték. Délután 3-kor folytatódik a demonstráció a Belügyminisztérium előtt.
Munkaügyi pert terveznek a felmentett pedagógusok.
Az ítélet túlmutat az SZFE ügyén, és megmutatja, hogy nem lehet a munkavállalót a kirúgás fenyegetésével elhallgattatni.
Napokig nem indulnak járatok a szigetország és szomszédai között, amíg nincs meg az új legénység.
Ezzel a kirúgás költségeit a munkásokra és az államra terhelik.
Az egykor profitábilis cégek tízezrével eresztik szélnek munkásaikat, hogy csökkentsék veszteségeiket.
A vezetőség 17%-át már útnak engedték, további megszorítások várhatóak a fapados légitársaságnál
A történész elbocsájtásához nem fűzött indoklást az intézmény.
Bemószerolta a kolléga, mégse vették fel.
A legtöbb dolgozót a frissen létrehozott Innovációs és Technológiai Minisztériumból, a Belügyminisztériumból és a Pénzügyminisztériumból bocsájtják el, minisztériumi szinten. Míg a minisztérium alá tartozó intézmények közül az EMMI intézményei járnak a legrosszabbul, az elbocsájtottak közel harmada EMMI-s háttérintézmény dolgozója lesz.