Miközben a hidegben megfagynak az emberek, a tiszás képviselőnek az airbnb-k betiltásáról a kommunizmus jutott eszébe
Magyar Péter csapatában úgy tűnik vannak olyanok, akik a kevesek gazdagodását mindennél előbbre valónak tartják.
Magyar Péter csapatában úgy tűnik vannak olyanok, akik a kevesek gazdagodását mindennél előbbre valónak tartják.
A hideg időjárással szemben sérülékeny csoportokon nem az instapolitizálás, hanem a rendszerszintű megoldások segíthetnek.
A téli hideg beköszöntével nemcsak a hajléktalan emberek kerültek még nagyobb veszélybe, hanem az otthonaikban didergők is. Miután a rendőrség sorra számol be kihűlésközelbe került, fűteni képtelen lakosokról, a fő okok évről évre velünk maradnak.
A hőmérséklet mínusz tíz fok alá eshet éjszakánként, ezért a kormány ugyanezt kéri.
A felmelegedéshez nehezebben igazodó gyümölcsöknél már nincs jó megoldás, a zöldségek kibírják. Szakértőkkel beszélgettünk.
A kültéren, az időjárási viszonyoknak kitéve dolgozóknak esélyük sincs az átmelegedésre, megszáradásra, de az irodákban sem jobb a helyzet.
A Magyar Szociális Fórum szerint erősen romló tendenciát mutatnak a mostani számok az egy évvel korábbiakhoz képest.
A héten már -9 fokot is mérhetnek hazánkban, az áldozatok többsége idős és magányos volt, akiket fűtetlen otthonukban ért a kihűlés.
A párizsi vészhelyzeti ellátás gyakorlatilag leállt a hideghullám idején, az aktivisták nem vártak tovább.
Kásler Miklós a nagy hidegre tekintettel szombaton jelentette be a „vörös kódot”, aminek értelmében néhány napig a szociális intézményeknek is fogadniuk kell a hajléktalan embereket.