Oligarchák nemzete!
Ha szabadságot akarunk, nem csak a Fidesz, hanem mindenki oligarcháival le kell számolni.

Üdvözlünk a Mérce napi véleményrovatának, az AMércének az oldalán. A rovat célja, hogy naponta tudjunk nektek adni egy olyan véleménycikket, ami kitekint a mindennapi megszokott nézőpontokból, új dinamikákat ad a gondolkodásunknak, leveri azokat a falakat, amiket a politika körénk épít.
Ha szabadságot akarunk, nem csak a Fidesz, hanem mindenki oligarcháival le kell számolni.
Németh Szilárd szerint nem írtuk alá az Isztambuli Egyezményt, pedig de. Viszont a rezsibiztos egyetért Semjénnel, aki szerint a magyar nőket csak a muszlimoktól kell félteni.
Kinyírta a saját maga által épített politikai pillanatot a Közös Ország Mozgalom?
Ha a Monsanto a melegjogok, és úgy általában az emberi jogok okleveles bajnoka lehet, akkor ott valami nagyon nem stimmel.
Az életszínvonal, a fogyasztás javulása, a restaurációs periódusokra furcsa mód jellemző – politikamentes – kulturális föllendülés, egyben lemondás az egyéni és közösségi szuverenitásról, a politikai szabadságról: ez a „kollektív emlékezetben” a maximum, amit népünk elért.
A hatalmi egyenlőtlenség nem csak a nők elleni erőszakban fejeződik ki, hanem akkor is, amikor a feministák és az antifeministák az erőszakról beszélnek.
Ha nem vigyázunk, a feministák helyett az antifeministák fogják elmagyarázni, mi az a feminizmus.
Míg a Marton László körül kirobbant botrány esetében nagyon sokan reflexből a nyilvánosság elé álló áldozatot hibáztatták, addig Kerényi Miklós Gábor esetében ez már fel sem merült. Mi változott?
Unalmas téma az offshore cégek és az adóelkerülés ügye, pedig ez ma az első számú probléma, mely sürgős megoldásra vár.
A forradalom folytatódó története még mindig az osztályegyüttműködés fölbontásának időszakában van elméletileg, és a polgári egyenlőség-egyenjogúság rekonstrukciójának szakaszában politikailag: mintha még mindig 1917 februárjában lennénk. 1917 októbere még csak ezután következik.