A kormány nem feloldani akarja, hanem inkább szítja az ellentéteket a közalkalmazottak és a munkáltatók körében
Valószínűleg a kormány jövőre is fegyverként akarja használni az iparűzési adót, tovább rontva a közszférában dolgozók helyzetén.
Valószínűleg a kormány jövőre is fegyverként akarja használni az iparűzési adót, tovább rontva a közszférában dolgozók helyzetén.
A szakszervezetek szerint a kormány a saját politikai játszmájába akarja belekeverni az önkormányzati dolgozókat és fegyverként akarja használni az iparűzési adót.
Az Európai Szakszervezeti Szövetség javaslatokat fogalmazott meg a Parlament bizottságának ülése előtt.
Ma sem telt el úgy nap, hogy Orbán Viktor ne keveredett volna ellentmondásba. Elemzés a ma reggeli interjúról a Kossuth Rádióban.
A kötelező oltás eddig szinte sehol sem működik: már így is jelentős a munkaerőhiány, az emiatt kieső dolgozókat pedig nem tudnák pótolni a foglalkoztatók.
A SZEF elnöke szerint a közszférában dolgozók érdekképviseletének érdemi bevonása szükséges a dolgozók munkakörülményeinek javulásához.
Mióta az országban csökken a szakszervezetek létszáma, a leggazdagabbak vagyona rohamosan nő.
Felmerül a kérdés, Magyarországon ki fogja viselni a termelés lassulásának következményeit, a cégek vagy a dolgozók.
Tartós eredmények azonban aligha várhatók a szakszervezetek megerősítése nélkül.
Megkezdődött a novemberben várható elnökválasztó kongresszus előkészítése.