Kórházakban hagyott rózsákkal hívták fel a figyelmet a szülészeti erőszakra az azt átélő nők
A magyar szülészeteken nem ritka jelenség a nők megfélemlítése, jogaik megsértése, illetve a velük szemben alkalmazott verbális és szülészeti erőszak sem.
A magyar szülészeteken nem ritka jelenség a nők megfélemlítése, jogaik megsértése, illetve a velük szemben alkalmazott verbális és szülészeti erőszak sem.
Jelenleg nincs biztosítva, hogy egy szülő nő megfelelő ellátást kapjon az ország bármely pontján.
Végignézzük, hogy a hazai közélet hogyan reagált az emléknapra.
A Másállapotot a szülészetben mozgalom tüntetett ma azzal a céllal, hogy felhívja a figyelmet a nők kiszolgáltatottságára a szülészeteken, vagy ahogy ők fogalmaznak, a szülészeti erőszak ellen.
A szülés nem orvosi beavatkozás, aminek a nő passzív elszenvedője, a nő aktív szereplő, aki szül, nem pedig szülesztik.
A szervezet 56 ajánlást fogalmazott meg, amellyel világszerte elő lehetne segíteni a pozitív szülésélményt.
Mire az anyák hazamennek a kórházból, már százszor megkérdőjelezték a kompetenciájukat, és teljesen leépítették az önbizalmukat. Erről beszélni is nehéz, nem hogy mozgalommá szerveződve tegyünk ellene.