Életükkel fizettek a kongói bányászgyerekek, hogy a világ szerencsésebb felén villanyautók suhanhassanak
Több mint 200 ember halt meg egy bányaomlásban, Kongóban.
Több mint 200 ember halt meg egy bányaomlásban, Kongóban.
Románia – és Erdély – gazdasága szempontjából kulcsfontosságú a faexport. Akár a környezet és a lakosság kárára is.
De kellett hozzá az extrém piacpárti konzervatív kormány és a kapitalizmus dicsőítése is.
Nem csak természeti, jól körülírható társadalmi okai is vannak.
Az eldobhatóság politikája az Edwardsville-i raktár hat munkásának tragédiájában is megmutatkozott.
A héten tornádók pusztítottak az Egyesült Államokban, számos életet követelve. De sokan nem a katasztrófába, hanem a gyilkos munkahelyi körülményekbe haltak bele.
A javaslat egyszer már elvérzett a gazdasági bizottsági fideszes tagjai előtt, de ősszel újra megpróbálhatják beterjeszteni.
A vámigazgató szerint eleve hiba volt, hogy lepakolták a robbanóanyagot egy olyan hajóról, amit csak átmenetileg akartak a kikötőben tartani.
Pár napja jelentették be, hogy rendkívül veszteséges évük volt.
Canberra a 2003-as tűzvész óta nem látott fenyegetéssel néz szembe.