Kifizették a dolgozókat, elbocsátották a kétes hátterű vezetőket, és januárig részlegesen folytatódik a gyártás a Dunaferrnél
A szakszervezet szerint „odavaló” vezető került a vállalat élére a felszámoló közbenjárása után.
A szakszervezet szerint „odavaló” vezető került a vállalat élére a felszámoló közbenjárása után.
A felszámolásról szóló rendelet sejtelmesen illik a dunaújvárosi vasműre, ami közel van már a teljes és végleges leálláshoz. A rendelet értelmében hamarosan vagyonfelügyelő is érkezik a gyárba.
A vezetés tagad mindent.
A szakszervezet vezetője szerint óriási baj lett volna abból, ha az E.On hirtelen lekapcsolja az áramot a vasműben, a dolgozókat viszont továbbra is teljes bizonytalanságban tartják.
Megválasztották a cég új vezetését, ám a munkavállalók bérei még mindig nem tisztázottak.
A Vasas szerint ezért őket teszik bűnössé, pedig ők csak egy esetleges felszámolás esetére tartottak tájékoztató-beszélgetést.
A Demokratikus Koalíció nevében Kordás László és Mezei Zsolt mondta el, ők mit tennének kormányon a Vasműért.
A szakszervezet szerint már megszokták ezt a cégtől, aki eközben éppen a több ezer értesítetélen családért aggódik.
Csak a kohók üzemelnek, mert ha azokat is lekapcsolnák, félő hogy nem tudnák újraindítani.
A kormány eddig ódzkodott a beavatkozástól, most úgy tűnik, mégis léptek.