Ha Rétvári szerint az elmúlt nyolc évben folyamatosan nőttek a családok támogatásai, mi van a családi pótlékkal?
Csak mert az 10 éve nem nőtt…
Van abban valami egészen durva cinizmus, hogy a nőket éppen akkor infantilizálják leginkább, amikor gyerekük lesz, és még inkább akkor, amikor ennek kapcsán a saját igényeiket vagy a gyerekeik igényeit fogalmazzák meg.
Milyen problémákkal szembesülnek a magyar nők, és kapnak-e bárkitől segítséget ezen problémák megoldásában? Erre igyekszik választ adni egy friss kutatás.
Több mint nyolc éve hallgatják a magyar nők a „szüljetek már!” mantrát, a családpolitikában újra a „lánynak szülni dicsőség, asszonynak szülni kötelesség” a fő elv, és várhatóan ez a következő négy évben így is marad. Ha nem lesz rosszabb.
Novák Katalin államtitkár anyák napján köszöntötte a magyar édesanyákat.
Mostanában van valami zavar az erőben…
Az EMMI bejelentette, hogy a kormány „elengedi” a jelzálog- vagy diákhitel egy részét gyermekvállalás után. De ez is csak egy eszköz arra, hogy a választások előtt a korrupcióról a családtámogatásra terelődjön a figyelem.
Elsőre nagyon jól hangzik az az egymillió forint elengedett törlesztés, de gondoljunk csak bele, mennyibe is kerül egy gyerek felnevelése.
A család- és ifjúságügyért felelős államtitkár szerint a hálapénz nem feltétlenül rossz, és a CSOK minden fiatal pár lakhatását megoldotta.
Tanulságos találkozót tartottak csütörtökön a V4-ek családpolitikai ügyekkel foglalkozó képviselői Budapesten.