Kiszervezték a HR-t, és olyan káosz jött a Continentalnál, hogy egyesek azt sem tudják, megvan-e még a munkájuk
Eltűnt munkaviszonyokkal, fantomkirúgásokkal és megszüntetett társadalombiztosításokkal spórol a milliárdos bevételű multi.
Eltűnt munkaviszonyokkal, fantomkirúgásokkal és megszüntetett társadalombiztosításokkal spórol a milliárdos bevételű multi.
Eddig egyetlen, jogerős bírósági döntést sem tudott elérni a Continental Radics Gábor gumiipari szakszervezeti vezető ellen, de a perek, amelyek jórészt csak a szakszervezeti munka akadályozására jók, tovább folytatódnak másodfokon.
Ez alapján pedig úgy tűnik, évtizedek óta példátlan visszacsúszást élhet meg jogaiban szinte minden európai dolgozó. Magyarország viszont még ebből a romló átlagból is messze alulról lóg ki.
A nehézipar összeomlása során a munkásoknak akkor van esélyük nem a legrövidebbet húzni, ha kollektív szervezeteik erősek, nem hisznek a főnökök dajkameséiben, és ügyükhöz társadalmi és politikai támogatást nyernek.
A folyamatban lévő 7 peres eljárás akadályozza a szakszervezetet egyéb, munkavállalói jogokhoz szorosabban kötődő problémák megoldásában.
Aláírás- és adománygyűjtésbe kezdenek Radics Gábor mellett, a táblákra a támogatók üzeneteit írták.
A 2021-es sztrájkolók legnagyobb eredményét tették semmissé.
Messzire jutott Radics Gábor GSZSZ-elnök azonnali hatályú elbocsátásának híre.
A munkahelyi konfliktus elmérgesedett, a makói Continental 10 millió forintot is követel a szakszervezettől és (volt) dolgozóitól.
Ha ez így megy tovább, ha hagyjuk tönkremenni a szülőföldünk, előbb-utóbb mi magunk is makói indonézek módjára fogunk gürcölni valahol Nyugat-Európában, munkaerőkölcsönzőn keresztül, a helyi átlagbér töredékéért.