Hiába növekednek nominálisan a bérek, reálértékük sokak számára csökkenőben van
A KSH legújabb statisztikái szerint 10 százalék a bérnövekedés az előző év azonos időszakához képest.
A KSH legújabb statisztikái szerint 10 százalék a bérnövekedés az előző év azonos időszakához képest.
Nem csak juttatással nem ismerték el a postások járványban végzett munkáját, de míg sok más frontvonalbeli dolgozóról a közbeszéd „hősökként” emlékezett meg, a postások a köszönetnyilvánításból is rendre kimaradtak.
Az Emmi által meghirdetett pályázat egyszerre világít meg sok mindent azzal kapcsolatban, hogy az oktatási kormányzat hogyan gondolkodik a pedagógusokkal való egyezetetésről és az ő megbecsülésükről.
A szakszervezet figyelmeztet: a januárban alakított sztrájkbizottság működését csak felfüggesztették a járvány miatt, de amint lehet, újra lépni fognak.
Kiadta legfrissebb adatait a KSH a bérek alakulásáról.
Akár 20-30 százalékkal kevesebb bért visznek haza, mint a járvány előtti időszakban.
A Continentaltól például 200 és 700 közötti dolgozót rúghatnak ki.
Ez ugyanakkor nem biztos, hogy illeszkedik a magyar kormány válságkezelési politikájába.
Noha engedett a szakszervezet, a cég továbbra sem tudott megfelelő ajánlattal előállni.
Míg a bírák fizetése átlagosan 32 százalékkal emelkedett, az – elvileg – ehhez igazodó egyéb bérek nem emelkedtek 2017 óta az igazságszolgáltatásban.