2 millió ember esik el évi 90 ezer forinttól a kafetéria-rendszer átalakításával
Ha a kormány eltörli a béren kívüli juttatásokat, megint a dolgozók húzzák a rövidebbet.
Ha a kormány eltörli a béren kívüli juttatásokat, megint a dolgozók húzzák a rövidebbet.
Kordás László, a Magyar Szakszervezeti Szövetség arról beszélt, a pénzügyminisztériumi egyeztetés során nem közeledtek az álláspontok kafetériaügyben.
A kormánynak megint előrébb való a munkáltatók terheinek csökkentése, mint a magyar dolgozók érdekei.
Az MTA által feltett kérdésekre válaszoló kutatók 51%-a az elmúlt években már komolyan mérlegelte a pályaelhagyást.
A finn kormány úgy döntött, nem folytatja tovább a feltétel nélküli alapjövedelem bevezetésével kísérletező programját.
A várólisták hossza például a kormánypártiak 4/5-e szerint problémás.
A nagy áruházláncok már emelték a béreket, ez nehéz helyzetbe hozza a kisvállalkozók tulajdonosait és dolgozóit egyaránt.
A kiskereskedelem bérei idén is nőnek, mert a munkaerőhiány továbbra is jelentős. Kérdés, hogy a kisboltok ki tudják-e gazdálkodni a magasabb béreket.
A kormányzat sikerpropagandájához képest a szociális dolgozók még mindig botrányosan keveset keresnek.