Vitás helyzet az Audi és a szakszervezet között, ismét sztrájk jöhet
A cég a szakszervezet szerint nem a megállapodásnak megfelelően emelné a dolgozók bérét.
A cég a szakszervezet szerint nem a megállapodásnak megfelelően emelné a dolgozók bérét.
Az audis dolgozók sikere akkor lesz igazi siker, ha a helyi bérharcokban megerősödő és megedződő szakszervezetek képesek lesznek újjáépíteni és megerősíteni a szolidaritás szálait azokkal a társadalmi csoportokkal, amelyek gyengék és kiszolgáltatottak.
Busás összegek ütik a markukat évente még a letartóztatott, botrányba kavarodott cégvezetőknek.
Talán most már elhiszik a munkavállalók mindenhol, hogy szembe lehet szállni a kizsákmányolással, hogy ki lehet harcolni a tisztességes béreket, a megbecsülést, a pihenőidőt maguknak.
A szakszervezet elnökségi tagja elmondta, hogy erőltetett menet volt a sztrájk, de végül példaértékű cselekedetet hajtottak végre.
Megállapodott egymással a szakszervezet és a munkáltató, sikerült a minimumként megfogalmazott követeléseket elérni.
Sorra adják ki szolidaritási nyilatkozataikat a szakszervezetek.
Az éjszakába nyúló egyeztetés sem hozott eredményt.
Az Életre Tervezett Munkavállalók Országos Szakszervezete gondolta úgy, hogy segít pótolni a kimaradó jövedelmeket.
Kásler Miklós „kiváló” munkájával elégedett a kormány, a Soros-kampány atyja semmilyen kapcsolatban nem állt sem a kormánnyal, sem a Fidesszel a miniszter szerint.