Szoborban mondják el
Ha tetszik: a Fidesz a szimbólumok nyelvén is kommunikál a társadalommal, talán még jobban, egyszerűbben is, mint a szavak szintjén.

Üdvözlünk a Mérce napi véleményrovatának, az AMércének az oldalán. A rovat célja, hogy naponta tudjunk nektek adni egy olyan véleménycikket, ami kitekint a mindennapi megszokott nézőpontokból, új dinamikákat ad a gondolkodásunknak, leveri azokat a falakat, amiket a politika körénk épít.
Ha tetszik: a Fidesz a szimbólumok nyelvén is kommunikál a társadalommal, talán még jobban, egyszerűbben is, mint a szavak szintjén.
A gyulafehérvári nagygyűlés 100. évfordulója, ahogyan Trianon közelgő centenáriuma is szolgálhatna az elmúlt évszázadok rossz beidegződéseinek meghaladására.
Reggel négy óra van egy európai városban, télen. Sötét, csak a képernyő világít. De most fölgyújtom a villanyt, hogy megkeressem a kedves olvasónak szánt, elkésett ádventi idézetet.
Persze nem panaszkodni jöttem, hanem mesélni, hogy mi hogyan éltük meg 2017-et.
Napok óta gondolkodom rajta, hogyan fogalmazzam meg, miért nem érzem mégsem teljes kudarcnak az elmúlt háromszázhatvanvalahány napot.
Az év emberei azok az anyák és apák, akik minden nehézség ellenére megpróbálnak gondoskodni a családjukról, azok a nagyik, akik almáspitét sütnek az unokáiknak, és erejükön felül segítik rászoruló gyermekeieket, az ápolók, akik egy roskatag rendszerben gondoskodnak a betegeikről, a pedagógusok, akik használható képességekkel próbálják felvértezni diákjaikat.
1867. december 21-én jött létre a Habsburg-monarchiában a jogállam, de a magyar nyelvű sajtóban nincs nyoma. A szabadelvű-alkotmányos jogállamot nemcsak fölszámolták a köztársasági jellegétől is megfosztott Magyarországon, hanem el is felejtették.
Jönnek a választások, egyre nő a nyomás mindannyiunkon, és egyre inkább hajlamosak leszünk rosszul dönteni. Próbáljunk kicsit kilépni a saját közegünkből, forduljunk empátiával a politikai paletta más oldalán állok felé, és azok felé is, akik a saját oldalunkon hibáznak!
Majdnem egy éve történt, hogy zokogva hívott fel: reggel bevitte a bölcsődébe a gyerekét, majd napközben felhívták, már ne is menjen érte, elvitték.
Míg Trócsányi László igazságügyi miniszter 200 ezres Erzsébet-utalványt kapott karácsonyra, addig más közalkalmazottak egy szem csokigolyót. Igazságos ez?