Ennyi maradt Amerika tervéből a szabad sajtó megmentésére
Az amerikai kormány újra megmutatta magát a közép-európai szabad sajtót támogató, a propagandát és a korrupciót pedig mélyen elítélő mecénások között. Mire elég ez?

Üdvözlünk a Mérce napi véleményrovatának, az AMércének az oldalán. A rovat célja, hogy naponta tudjunk nektek adni egy olyan véleménycikket, ami kitekint a mindennapi megszokott nézőpontokból, új dinamikákat ad a gondolkodásunknak, leveri azokat a falakat, amiket a politika körénk épít.
Az amerikai kormány újra megmutatta magát a közép-európai szabad sajtót támogató, a propagandát és a korrupciót pedig mélyen elítélő mecénások között. Mire elég ez?
A nyolcadik kerületi fotó és ügy semmi ahhoz képest, ahogy módszeresen megfigyeli, lejegyzeteli az országot, milliókat kategorizál a Fidesz kampánygépezete.
Az pedig, hogy nagy részük azonnal és kérdések nélkül átülhetett a Liberális Demokratákhoz, egyszerűen az ellenzék nagymértékű jobbratolódásának az eredménye.
Sok jóra ne számítson senki.
A valójában egyáltalán nem fontos dolgok helyett el kellene képzelni és el is mondani, milyen világban szeretnénk élni, ehelyett a mostani, szabadságellenes, korrupt rendszer helyett.
Aki nem vesz részt a vitán, az nem akarja, hogy a választók információhoz jussanak. Ez a politikai verseny ellehetetlenítése.
Mi készteti vajon Orbán politikai stratégáit, hogy belekezdjenek ebbe a kockázatos kísérletbe, a magyar politikai kontextusban eddig másodlagos szerepet játszó klímaügyet a politikai agenda élére emelve?
A kormány demográfiai programja még mindig a nők méhében való turkálás, vagy jobb esetben az, hogy malacperselynek nézik a magyar asszonyokat, aminek ha a száján bedobnak egy jó nagy gurigát, akkor kipottyan egy áldott magyar kölyök.
Szója, kaucsuk, pálmaolaj, pálmazsír, kobalt, avokádó. Számos okból írtjuk az erdőket szerte a világban, de a végső magyarázat mindig ugyanaz.
Szeptember 13-ra szerveződik az Országos Diáksztrájk. Csak azt nehéz kitalálni, mi is ez pontosan.