A leálló Suzuki dolgozói még semmit sem tudnak arról, hogy mi lesz a fizetésükkel
A szakszervezet most levelet ír az esztergomi gyár HR-vezetőjének, amelyben a kialakult helyzetről szeretnének egyeztetni a céggel a munkavállalók érdekében.
A szakszervezet most levelet ír az esztergomi gyár HR-vezetőjének, amelyben a kialakult helyzetről szeretnének egyeztetni a céggel a munkavállalók érdekében.
A Vasas Szakszervezetek szerint a Suzuki jövőképe és eredményei is lehetővé tennék a nagyobb mértékű emelést, ráaádásul más autóipari cégekhez mérten kifejezetten alacsony az esztergomi munkások bére.
A Vasas Szakszervezeti Szövetség szerint a cég semmibe veszi a munkavállalókat.
Komjáthi Imre az esztergomi gyárnál járt.
Drasztikus létszámcsökkentésről egyelőre nincs szó.
Az alapvetően elrendelhető túlórakeretek mostanában merülnek ki, a munkáltatók egyelőre csak érdeklődnek, hogy bevállalnák-e a 400 órás kizsákmányolást a dolgozók.
Már körülbelül két tucat autóipari cég jelezte, hogy elkezdték rábírni dolgozóikat a tavalyi rabszolgatörvénnyel bevezetett évi 400 órányi önkéntes túlórázásra.