Megalakult a Vasas sztrájkbizottsága a győri Nemak alumíniumöntödében
A dolgozók jobb bérezést és jobb munkakörülményeket követelnek.
A dolgozók jobb bérezést és jobb munkakörülményeket követelnek.
Villáminterjú-sorozatunkban a jobbikos Kálló Gergelyt és a momentumos Kovács Jankát kérdeztük a dunaújvárosi Vasmű helyzetéről és arról, hogyan képzelik el az állami beavatkozást egy magánvállalat esetében.
A rendszerváltás ácsolta a koporsót, amelybe az automatizáció ütötte az utolsó szöget: Ózdon tömeges leépítéseket jelentettek be. 800 ember veszti el a munkahelyét. Végleg szellemvárossá válik Ózd?
László Zoltán az Új Egyenlőség podcastjában beszélt a rabszolgatörvény egyes pontjait alkotmányellenesnek ítélő AB-döntésről.
8%-os béremelést kapott a B. Braun órabéres munkavállalóinak 69%-a. A Vasas Szakszervezet szerint a gyöngyösi gyár dolgozóinak fellépése példaértékű volt és megmutatta, hogy a sztrájktól nem kell félni.
Éppen május 1-jén, a munkások ünnepén lépett életbe az éjszakai műszakpótlék csökkenés a győri Nemak Alumíniumöntödében. A szakszervezet elmondása szerint ezzel a munkáltató elvette azt, amit két-három héttel ezelőtt a munkáltató adott a bérmegállapodás során.
László Zoltán, a Vasas Szakszervezeti Szövetség alelnöke beszélt nekünk arról, milyen hatásai lehetnek a globális chip- gumi- és szivacshiánynak.
2019 februárjában alakult szakszervezet az esztergomi Suzuki-gyárban. Ekkor a szakszervezet titkárát, Szakács Gábort azonnali hatállyal elbocsátották. Szakács Gábor kálváriájának pozitív hozadéka, hogy a szakszervezet megalakulása óta folyamatosak a bérfejlesztések.
Egy félig kész raktárépületet biztosít az alkalmanként 250-300 sztrájkoló dolgozójának a cég, aki nyitni látszik a munkavállalók felé.
A délutáni és az éjszakai műszaknak este 20:00-tól 22:00 óráig, valamint 4:00-től 6:00 óráig kell majd az esti mínuszokban tartózkodnia.