Tolvajkergetők újratöltve: a Mi Hazánk azokba a résekbe furakodik be, amelyek valamiért nem tűnnek fel a többi jobboldali pártnak
A középosztályt és a szegényeket uszítja egymás ellen a Mi Hazánk. Elég lehet ez a bejutáshoz?
A középosztályt és a szegényeket uszítja egymás ellen a Mi Hazánk. Elég lehet ez a bejutáshoz?
A téli hideg beköszöntével nemcsak a hajléktalan emberek kerültek még nagyobb veszélybe, hanem az otthonaikban didergők is. Miután a rendőrség sorra számol be kihűlésközelbe került, fűteni képtelen lakosokról, a fő okok évről évre velünk maradnak.
Energiahatékonysági fejlesztésekre alig kerül sor, a legszegényebbekről pedig teljesen megfeledkezett a kormány.
Az állami támogatás mértéke hét éve változatlan, a tűzifa pedig egyre drágább: így vagy kevesebb tüzelő jut minden háztartásnak, vagy a kedvezményezettek számát kell csökkenteni.
A tavalyinál is nehezebb télre számíthatunk a Habitat for Humanity szerint.
Az Átlátszó oknyomozó oldal arról ír, 2022 első tíz hónapjában közel annyi fa került külföldre, mint 2021-ben.
Sokan felveszik a 10 köbméteres adagot olyanok, akik egyébként nem így fűtenek.
Mivel fűtötték otthonaikat eddig a rászoruló embertársaink?
Szerdán megtudhattuk, hogy a kormány elképzelései szerint hogyan fogjuk túlélni a közelgő telet.
A fenntartható energiaátmenet régóta veszélyben van, és a tűzifarendelet nem segít ezen a helyzeten.