Nem tiltja törvény, hogy a dúla és az apa is jelen legyen a szülésnél, ismerte el a minisztérium
Míg az EMMI 2019-ben azt állította, csak egy kísérője lehet egy szülő nőnek, a Belügyminisztérium idén már máshogy értelmezi a helyzetet.
Míg az EMMI 2019-ben azt állította, csak egy kísérője lehet egy szülő nőnek, a Belügyminisztérium idén már máshogy értelmezi a helyzetet.
Anya főz, apa fűrészeli a karácsonyfát, gyerek bontja az ajándékot.
A kormány a nőket teszi felelőssé a csökkenő születésszámért.
A túlzott mértékű orvosi beavatkozás árt a nőknek és a gyerekeknek is, mégsincs rendszerszintű törekvés a magyar szülészetek javítására.
Üdvözlik, hogy a kormány az élet pártjára állt, de azt kifogásolják, hogy nem volt megfelelő egyeztetés a rendelet kihirdetése előtt.
A jogvédők szerint a társadalmi egyeztetés nélkül hozott döntés „zavaros és káros látszatintézkedés”.
A köztársasági elnök elkötelezte magát amellett, hogy minden „vágyott gyermek” megszülethessen, de a belügyminisztérium és az ombudsman a füle botját se mozgatja, ha a szolnoki kórházban a nőknek egyszerűen nincs hol szülniük.
Nem egészen értjük, mit jelent Novák Katalin új szókapcsolata, a „vágyott gyermek”, de ha az Alaptörvényre gondolunk, akkor eufemizmust sejthetünk.
Példátlanul kevés, összesen csak 19 688 gyerek született 2022 első negyedévében Magyarországon.
A Másállapotot a szülészetben mozgalom azt kéri az állami szervektől, hogy tisztázzák a jelenleg hatályos szabályozásokat.