Videójáték-fejlesztők újabb csoportja tömörül szakszervezetbe
A SEGA videójáték-fejlesztő vállalat 144 dolgozója tömörül szakszervezetbe az elnyomó munkakörülmények miatt.
A SEGA videójáték-fejlesztő vállalat 144 dolgozója tömörül szakszervezetbe az elnyomó munkakörülmények miatt.
A hétfői státusztörvény elleni tüntetést végigkísérte fotós kollégánk, aki kiválogatta nekünk kedvenc képeit.
A szakszervezetek szerint mintegy 700 iskolában tették le a munkát.
Miután a tüntetés hivatalosan véget ért a Belügyminisztérium előtt, a tüntetők Pankotai Lili vezetésével Orbán munkahelyéhez vonultak.
A mai napon sztrájkok és tüntetés is lesz.
A cég franchise-zá alakításával akarják letörni a béreket.
A szakszervezeti konfliktus mindkét oldalát sikerült megszólaltatnunk.
A közlekedési dolgozók nem csak engedményeket értek el, hanem sikeresen szálltak szembe a kormányzat akaratával.
A híres partizándal az antifasizmus egyik legismertebb jelképe.
Egyelőre azonban csak a színfalak mögött, az openDemocracy által megszerzett dokumentumok alapján. Kérdés, hogy készek-e nyilvánosan is konfrontálódni az ukrán vezetéssel a dolgozók védelme érdekében?