A kilakoltatás nem a lakáskiürítéssel kezdődik
De a megelőzéshez megfizetett szociális munkásokra van szükség.
De a megelőzéshez megfizetett szociális munkásokra van szükség.
A kormánymédia nem válogat, amikor emberek lejáratásáról van szó.
A rendőrök egyesével szedték ki a tiltakozókat az élőláncból.
Az önkormányzat vagyonkezelő cége ugyancsak kedden lakoltatott volna ki egy súlyos fogyatékossággal élő, közfoglalkoztatott újpesti polgárt.
Közös támogatási program elindítására szólítanak fel.
A hatóságok és az önkormányzat egymásra mutogatnak, a bajbajutott asszonynak azonban senki sem segít.
Miért van lehetetlen helyzetben az önkormányzati szociális munka, hogyan küzd egy maroknyi ember a lakásmentésért, és hogyan súlyosbítja az eleve nehéz helyzetet a mostani megélhetési válság? Az Utcáról Lakásba Egyesület munkatársaival és egy ügyfelével beszélgettünk.
Bérlői tanácsot hoztak létre és átvették az irányítást a lakóépület felett.
Az albérletben élőknek a magas bérleti díjak és a feketén, sokszor szerződés nélkül kiadott lakások miatt nem megfizethető és biztos a lakhatása hosszabb távon – ebben a helyzetben pedig már-már luxusnak tűnik lakásbérleti szerződéssel rendelkezni.
Hiába kérték hogy segítsen rajtuk, a polgármester inkább megvette a házukat, és haladékot sem ad a családnak az ingatlan elhagyására.