A CEU rektora: Egy nappal sem játszhattuk tovább ezt a játékot
Az egyetem a jövőben szívesen visszatérne Magyarországra, de ehhez szerintük olyan kormány is kell, amelyik partner lenne ebben.
Az egyetem a jövőben szívesen visszatérne Magyarországra, de ehhez szerintük olyan kormány is kell, amelyik partner lenne ebben.
Manfred Weber, a Fideszt is sorai között tudó Európai Néppárt csúcsjelöltje a 2019-es EP-választásra, Twitteren bírálta a Fideszt, amiért elüldözte a CEU-t. Azt kérte, az Európai Bíróság minél gyorsabban döntsön a CEU elüldözéséhez hozzájáruló törvényről.
Sok olyan intézkedést tudnék felsorolni, amivel nem értek egyet, sok borzalmasabbat is, mint a CEU elüldözése, de egyetlen olyan sincs, amit nem is próbált megmagyarázni a kormány.
Az intézmény sajtóközleményben jelentette be a döntését.
Politikatudomány szakos, CEU-s doktori hallgatóként én is azok közé tartozom, akik tegnap szembesültek azzal: vége, nincs tovább.
Egy hete foglalták el a Kossuth teret a CEU-ért, a társadalmi nemek tudománya szakért, a Corvinus privatizálása, az MTA feldarabolása, illetve a magyar tudományos élet ellehetetlenítése ellen tüntető egyetemi hallgatók. A mai utolsó napon eltemették a szabad felsőoktatást.
Az eur parlamentben hívta fel a tagállamok miniszterelnökeit el, amit a magyar kormány az egyetemmel művel és támogassák a 7-es cikkes eljárás megindítását.
Azt akarják, hogy Budapesten maradhasson az egyetem.
Ideje feltenni a kérdést: ki mit ért szolidaritás alatt?
A CEU által a kormánymegállapodásra szabott december elsejei határidő előtt több újságíró is kérdezte Gulyás Gergelyt a CEU-ról, a politikus pedig lényegében kimondta, nem akarja a magyar kormány a CEU-t Magyarországon.