Megállapodtak a szakszervezetek a BKV-val a fizetésekről
Átlagosan 10%-os béremelés lesz, illetve márciustól 8 százalékos személyi alapbérfejlesztésre kerül sor.
Átlagosan 10%-os béremelés lesz, illetve márciustól 8 százalékos személyi alapbérfejlesztésre kerül sor.
A Cser Ágnes vezette egészségügyi szakszervezet szerintük nem elég hatékony a bérharcban.
A fő probléma az, hogy más-más mértékben emelik meg a fővárosi és megyei kormányhivatalok, valamint a járási hivatalok tisztviselőinek bérét, ami komoly ellentéteket szülhet.
A BKV szakszervezetek már január elsejétől kérnék a 15 százalékos emelést, de még időpontot sem kaptak a bértárgyalásra.
Az érdekvédők tapasztalata szerint főleg ott feledkeztek meg a dolgozókról, ahol az önkormányzat élén váltás történt és a cégvezetésben is várható személycserékről hallani.
Kincses Gyula tegnap tette meg első látogatását az egészségügyért felelős államtitkárnál.
A munkavállalók elégedetlenségét tovább fokozza, hogy mind a minimálbér, mind a garantált bérminimum több százalékponttal emelkedett (8-8%), mint az őket érintő bérfejlesztés.
A munkáltató három százalékos béremelés mellett döntött, a szakszervezet szerint ez kevés.
Megvannak a bértárgyalások első eredményei.
Kétszámjegyű béremelést tartanak szükségszerűnek, a vezetés azonban eddig nem vette őket komolyan.