A sztrájkos kitűző nagyon kelendő az Ikeában, a cég mégsem enged a rosszul fizetett dolgozóknak
A sztrájkos kitűző nagyon kelendő az IKEA-ban, a cég mégsem enged a rosszul fizetett dolgozóknak.
A sztrájkos kitűző nagyon kelendő az IKEA-ban, a cég mégsem enged a rosszul fizetett dolgozóknak.
Az IKEA úgy gondolja, nem kell inflációkövető béremelést adni dolgozóinak. Ők másképp látják.
A munkásságnak még most is számos oka van hatalomban tartani Orbánt, bármilyen felháborító és elkeserítő okok is legyenek ezek az értelmiség számára.
A Vasas-titkár Zsédenyi Pétert a bíróság szerint jogszerűtlenül bocsátotta el a kínai Yanfeng magyarországi leányvállalata Pápáról. Most pedig vissza kell venniük.
Csendes, „balhémentes” ágazat a kulturális dolgozóké, talán épp ezért adós még mindig a kormány a fizetéseik méltó szintre melésével. A közgyűjteményi és közművelődési dolgozók januárban tüntetést szervező szakszervezete szerint gondolkodniuk kell a sztrájkon, de főleg tanulniuk kell a pedagógusoktól.
Kínában is elkezdődtek az ipari gyártócégek trükkös leépítései, a munkahelyeket az olcsóbb Vietnámba igyekeznek áthelyezni a tőkések számára immár megdrágult Sencsenből. A munkások viszont visszavágtak.
Ismét bebizonyosodott a figyelmeztető sztrájk és a munkások összefogásának ereje: ezúttal a pécsi buszosoknál.
A Szaksz elnöke szerint immár jöhet a sztrájk.
Rugalmas partnerként küzdene a béremelésért a győri Nemaknál a sztrájkot is kilátásba helyező Vasas Szakszervezetek, de egy kritikus szint alá nem engednék a dolgozók alapfizetését.
Ez alapján pedig úgy tűnik, évtizedek óta példátlan visszacsúszást élhet meg jogaiban szinte minden európai dolgozó. Magyarország viszont még ebből a romló átlagból is messze alulról lóg ki.