Az antifasiszta mozgalmak idén sem fogják hagyni, hogy a nácik zavartalanul terjesszék eszméiket a „becsület napján”
Úgy látják, idén minden eddiginél tömegesebben kell kiállni a fasizmus ellen, mert az antifasizmus erkölcsi minimum.
Úgy látják, idén minden eddiginél tömegesebben kell kiállni a fasizmus ellen, mert az antifasizmus erkölcsi minimum.
Tavaly is trükközve próbálták megszervezni és tartottak megemlékezést a nyilas és náci csapatokról a budai hegyekben.
70 milliót kapott a turisztikai ügyészségtől egy újfasiszta szervezet.
A magyar újfasiszta mozgalom piros betűs napjáról és az antifasizmusról a németországi NS-Verherrlichung stoppen kampány szervezője, és a magyarországi Autonómia kampány tagja beszélt a Mércének.
Három napja nézünk egy megdöbbentő videót. Nem mintha először történne olyan Budapesten, hogy neonácik és antifasiszták egymásnak esnek, bár jellemzően az előbbiek a kezdeményezők.
Újfasiszták gyújtottak mécsest a „Becsület Napján” a Budai Várban, ezzel párhuzamosan antifasiszták tartottak ellentüntetést.
„A katonáknak ekkor volt a legnagyobb kihívás a mindennapokban” – indokolta a dátumválasztást a bejelentő. Az antifasiszták is szervezkednek.
Tordai szerint az ellenzék feladata, hogy az 1944-45-ös eseményekkel kapcsolatban kialakítson egy olyan közös emlékezetet, amit mindenki osztani tud.
A TASZ képviselte az aktivistát a bíróságon.
A Die Rechte nevű politikai formáció szónoka „a legnagyobb német államférfinek” nevezte a náci vezért, és belefért mellé még egy kis zsidózás is.