Orbán illiberális hálózata felépült, de mekkora a befolyása?
Orbán 8 évnyi kísérletezés után nagy erőkkel exportálni kezdte a magyar „receptet”.
Orbán 8 évnyi kísérletezés után nagy erőkkel exportálni kezdte a magyar „receptet”.
2025-re az Orbán-féle illiberális holdudvar és az amerikai jobboldal közötti kapcsolatok messze túlnőttek a jelképes csodálaton.
Ki, miért és hogyan próbál uralkodni a tudás termelése és elosztása felett?
Még egy héttel a miniszterelnök visszavonási bejelentése után is több tízezres tüntetések voltak az országban.
Bukott szélsőjobbosokkal, illeberális szövetségesekkel és büszke nőgyűlölőkkel beszélgetnek a kormány prominensei a népesedést érintő legfontosabb kérdésekről.
Egy egész generáció nőtt fel úgy, hogy nem tudja, hogy valójában mire szolgálnak azok az állami intézmények, amelyek az elmúlt években sorra vesztették jelentőségüket. Új podcastunk készítői beszéltek a terveikről.
A Der Spiegel értesülései szerint a szigorúbb feltételeket a párt csalódott képviselőinek nyomására Weber utólag elfogadta.
Dolenec és Žitko szerint azért erősödik Európa-szerte a jobboldal, mert meg tudják tenni azt, amit a baloldal nem: a globális kapitalizmus kárvallottjaihoz szólni. Ahelyett, hogy végignézi, hogy a népharag a nacionalista politikában kerül kifejeződésre, a baloldalnak újra merészen ki kell állnia az egyenlőség alapelvei mellett.
Korszakhatárhoz érkeztünk, történelemformáló hatása lesz, hogy az orbáni ideológiával szemben milyen eszmék jutnak most főszerephez az ellenzéki oldalon.
Orbán versenyképességről és produktivitásról beszélt Tusványoson, de dolgozókról és segítségre szorulókról nem.