Orbán nem érti, mi a baj a Sorsok Házával
Gréczy Zsolt kérdezte a Parlamentben a tervezett intézménnyel kapcsolatban.
Gréczy Zsolt kérdezte a Parlamentben a tervezett intézménnyel kapcsolatban.
Mire utalhat valakinek azon igyekezete, hogy a Horthy-korszak tárgyalását 1938-ban vagy legkésőbb 1940 körül szeretné berekeszteni, mesterségesen leválasztva azokról a későbbi, 1944 őszéig szintén Horthy kormányzósága alatt eltelt éveket?
Munkatársa azonban pénteken is kinyitotta a létesítményt, de az önkormányzat ezúttal nem tétlenkedett: felbontotta a bérleti szerződést, és pecséttel-lakattal lezárták a pincehelyiséget.
Tavaly ősszel járta be a magyar sajtót az ál-holokausztmúzeum története. Ami még ma is működik.
A tüntetők azért demonstráltak, mert a Jad Vasem, azaz a Holokauszt Áldozatainak és Hőseinek Izraeli Emlékhatósága fenntartások nélkül fogadta Orbánt.
Talán lehetne annyi érzékenység a kormánypárt fontoskodó politikusaiban, hogy a megbélyegző kampányuk megbélyegző szimbólumát ne egy olyan házon helyezzék el, ami látta már, mi lehet a legrosszabb vége az ilyen politikának.
1944-ben ezen a napon álltak ki a nácik ellen Auschwitz halálra ítélt roma foglyai, és el is kergették őket egy kis időre.
Ma van a holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapja, ez alkalomból a Miniszterelnökség közleményt adott ki, melynek egy része a megemlékezésről, nagyobb része pedig Brüsszelről és a menekültekről szólt.
A „lengyel haláltáborok” kifejezést tiltó törvénnyel a lengyel kormány újabb nemzetközi botrányt provokált ki.