A balatonvilágosi önkormányzat cserben hagyta a lakókat, a civilek egyedül maradtak az aligai gigaberuházással szemben
Az önkormányzat leszavazta a helyi lakosság támogatását a civilek kontra betonmosntrum perben.
Az önkormányzat leszavazta a helyi lakosság támogatását a civilek kontra betonmosntrum perben.
A civilek szerint törvénysértő a projekt, mert a területre vonatkozó kiemelt kormányrendelet szállodaépület építésre ad lehetőséget, ezzel szemben az egyedi beépítést biztosító jogszabályt lakóépületek engedélyezésére használják.
Ez az utolsó megmaradt Balaton-part a településen.
Érezhetően szöget ütött a helyiek fejébe, hogy le is lehet mondatni a polgármestert, ha nem képviseli az érdekeiket. Ott voltunk a civilek által szervezett, telt házas lakossági fórumon.
Civilek szerint mindenképp jó hír, hogy a jövőben szigorúbb szabályok lesznek érvényben, de ez nem fordítja vissza azt a környezet- és természetpusztítást, aminek mostanáig tanúi lehettünk.
Normakontroll miatt fordulnak az Alkotmánybírósághoz az aligaiak.
A balatonaligai beruházó múlt heti kijelentésére reagált együttműködést kérve az Aligai Fürdőegyesület.
Az aligai löszfal sem menekülhet a NER luxus-üdülőkomplexum építési láza elől.
A világnap alkalmából közleménnyel örvendeztette meg közönségét a Jövő Nemzedékek Szószólója.
Az Aligaliget projekt környezetvédelmi hatásvizsgálata kapcsán tartott közmeghallgatást a Somogy megyei kormányhivatal.