Sztrájk Székesfehérváron: rekordbevétel után sem nőnek érdemben a bérek
A cég túlóráztatja a munkásokat, miközben rekorderedmény mellett sem hajlandó emelni a reálbéreken.
A cég túlóráztatja a munkásokat, miközben rekorderedmény mellett sem hajlandó emelni a reálbéreken.
A szakszervezet szerint az elmúlt évek béremeléseit megette az infláció, a dolgozók régóta csak ígéreteket kaptak a cégtől, most pedig elmennének a falig a pénzükért.
A Mérce videóműsora, az Alulnézet legfrissebb adásában az ipari munkásság helyzetét járjuk körül az általános gazdasági recesszió kontextusában. Vendégünk Bábel Balázs, a témában érintett ipari munkásokat tömörítő Vasas Szakszervezeti Szövetség alelnöke.
A Magyar Szakszervezeti Szövetség munkatársai a Samsung dolgozóinak felállított online segélyvonalukat hirdették.
A győri öntödében egy meghibásodott gép több száz kilós eleme zuhant egy dolgozóra. A szakszervezet szerint ez a cég pont komolyan veszi a munkavédelmet, szemben másokkal.
A béremelés mellett a munkaszervezés átalakítását is sikerült elérnie a munkásoknak.
A termelés a magas részvétel következtében leállt csütörtök délelőtt, a dolgozók nagyon elszántak.
Minden dolgozót elküldenek a cégtől, csak egy új ajánlattevő mentheti meg a dunaújvárosi acélgyártást.
„Egy munkáltató sem áll a törvények felett!” – akkor sem, ha a cég mégis így gondolta.
A már egyébként is méltánytalan bónuszrendszer átszervezése és a felmondási idő egységes növelése kiverte a biztosítékot az autóipari beszállító dolgozóinál.