baloldal
A nemzeti tőke valójában nem humánusabb, legfeljebb első látásra
Valljuk be, nincs politikai erő a nemzeti tőkés kordában tartására.
Valljuk be, nincs politikai erő a nemzeti tőkés kordában tartására.
Mit tesz a kormány annak érdekében, hogy a választási évben a nemzeti tőkét is maga mellett tartsa, és a munkásosztályt is megnyerje? És mi mindennek az ára?
Mikor fogja megadóztatni a kormány a saját tőkéseit?
A válság természeténél fogva a munkásokat, alkalmazottakat, kistulajdonosokat sodorja el. Orbán Viktor ezzel a helyzettel nem tud mit kezdeni. Ő reflexszerűen a NER tőkét mentené, miközben majdnem mindenkit kellene.
Orbánék a teljes tőkésosztályt sikerült maguk mellé állítaniuk. Aki demokráciát akar, annak a munkásokat kell megszerveznie.