Köz nélküli közmeghallgatás mesterfokon: a gödiek elől még a meghívót is eldugják
Már-már hagyomány Gödön, hogy az akkumulátorgyárral kapcsolatos információkért meg kell dolgozni.
Már-már hagyomány Gödön, hogy az akkumulátorgyárral kapcsolatos információkért meg kell dolgozni.
Úgy kapott engedélyt az akkufeldolgozó cég, hogy Sóskút helyi építési szabályzata nem tette volna lehetővé.
Dühös levelekben kezdték el szembesíteni a kormányt egyre méltatlanabb élet- és munkakörülményeikkel.
Környezeti hatásvizsgálatra köteleznék az akkuipart, de tisztázott kibocsátási határértékek és határozott hatóságok nélkül kérdéses, mire lesz elég.
Ha létezik nyilvános engedélyezési eljárás, amit nem arra szántak, hogy a nyilvánosság is tudjon róla, akkor ez az.
A pert indító Göd-ÉRT Egyesület tagja nyilatkozott lapunknak a kormányhivatal közleményéről.
A helyi civilek támadták meg az engedélyt, amit a gyár zajszennyezése és tisztázatlan környezetterhelése ellenére adott ki a hatóság decemberben.
Újabb 43 ezer négyzetmétert kebelez be a gyáróriás, amiről az érintettek nagy része könnyen lehet, hogy nem is hallott még.
Hacsak nem bújták a gödiek a kormányhivatali közleményeket, aligha tudhatták meg, hogy közmeghallgatás lesz az akkugyárról.
A kormányhivatalnak immáron papírja van arról, hogy környezetvédelmi látszateljárást folytatott le, az illetékes hatóságok nélkül.