A Széll Kálmán téren tartottak osztályfőnöki órát, énekórát és fogadóórát a Kodály Zoltán iskola diákjai, tanárai és a szülők, kodályosok és nem kodályosok egyaránt. A demonstráción felolvasták az iskola sztrájkoló és polgári engedetlenségbe lépő tanárainak közös nyilatkozatát. A fogadóórát azzal a célkitűzéssel találták ki a Diákok a Tanárokért mozgalom szervezői, hogy közvetlenül megszólíthassák az utca embereit, és megválaszolják az oktatással kapcsolatos kérdéseiket.
Csibrán Barna, a Diákok a Tanárokért mozgalom elnökségi tagja a Mércének arról beszélt, hogy diáktársain és tanárian egyaránt látja a félelmet.
„Ki fog minket tanítani? Hogy lesz ebből érettségi?”
– hangsúlyozta azt a közös kérdést, amely szerinte mindenkinek a kérdése, hiszen az oktatás az alappillére mindennek.
Diáktársaival hisznek abban, hogy a tüntetések növekedése egyre közelebb viszi őket és a társadalmat a cél eléréséhez, aminek kulcsa az összefogás, és ezt következő lépésként a tankerület iskoláinak az összefogásával szeretnének bizonyítani.
Az ő iskolájukban a tanárok még nem kaptak fenyegető leveleket. A fenyegetés módszerként való alkalmazásáról azt gondolja, hogy
„a fenyegetésekből nagyobb düh lesz, a nagyobb dühből pedig nagyobb tüntetés”
– csupán ebben áll a hatékonysága.
A múlt heti hídfoglaláson – amelyet a Grund diákmozgalommal együtt szerveztek – összegyűlt 40 ezres tömeg megmutatta, hogy a magyar társadalomban még van hit és remény, valamint egyre kevésbé félnek már. A mai Visszavágó! névre keresztelt újabb tüntetés célja, hogy megmutassák:
„Egyre többen vagyunk, egyre többen leszünk, és ha nem lesz változás, még többen leszünk ”
– mondta magabiztosan.
A Diákok a Tanárokért mozgalom tagja hangsúlyozza, hogy az összefogás nemcsak a pedagógusokért és a közoktatás ügyével szolidaritást vállalók összefogásában áll, hanem mindazok – kukások, volánbuszosok, vasutasok stb.– összefogásában, „akik jobb jövőt szeretnének”.
Állítása szerint mozgalmuk már meg is kereste a különböző szakszervezeteket és sztrájkoló szerveződéseket, akiknek azt üzeni, hogy ne féljenek:
„A félelem a legnagyobb fegyver, a félelemmel bárkit el lehet némítani. Nem muszáj, hogy egy cél legyen, ha tényleg ki tudunk állni. A lényeg, hogy változás kell.”