A kormányváltás kapcsán ismételgetett önpusztító hazugságokról
„Orbán vesztett. Lezajlott a rendszerváltás, most már újra a Nyugathoz tartozhatunk.” Valóban így lenne?
„Orbán vesztett. Lezajlott a rendszerváltás, most már újra a Nyugathoz tartozhatunk.” Valóban így lenne?
Mies elemzéseinek központjában leginkább a patriarchátus, a gyarmatosítás, a környezeti kizsákmányolás, és a nők informális munkájának összefüggése állt a kapitalizmus globális szintű tőkefelhalmozás folyamataiban.
Lenin szövegéből jól látszik, hogy a prostitúciót keretező polgári retorikák nem sokat változtak az elmúlt bő 100 évben.
Természetes szexualitás nincs, így fel sem szabadult az elnyomó normák alól. Vágyainkat csak piacosították.
Sem az ortodox marxista osztályelemzéshez, sem a feminizmus egydimenziós politikájához nem kívánatos visszatérni. De az interszekcionalitás politikai gyakorlata sem lehet a baloldal útja.