A hat legnagyobb szakszervezeti konföderáció közös nyilatkozatukban már most a társadalmi párbeszéd gyásznapjának nyilvánították a törvény elfogadását.
A munkavállalók joggal érzik úgy, az állam csak az értékesíthető munkaerőt látja bennük, nem az állampolgárt, akit meg kell védeni az olyan egyenlőtlen viszonyban, mint amilyen a munkáltató-munkavállaló kapcsolata.