Éljen május elseje! Programajánló dolgozóknak és dologtalanoknak
Május elsején a dolgozókat ünnepeljük, de hol ünnepelnek a dolgozók?
Május elsején a dolgozókat ünnepeljük, de hol ünnepelnek a dolgozók?
Az egészségügy, az igazságszolgáltatás, a közügyek intézése, a szociális ellátás mind veszélyben a méltatlan bérek miatt.
Sportnap a Józsefvárosban, szakszervezeti kerekasztalok, olvasókör a Városligetben.
Pontokba szedve fogalmazták meg hogyan lehetne védeni az áldozatokat, ha már a kormánynak nem sikerült kitalálnia.
Debrecenben első fokon egy pedagógus már pert nyert, sokan követhetik a példáját.
Korábban még a 25 százalékos béremelést is irreálisnak tartották a Volánbusznál a kormányzati emberek, december 29-én kiderült, hogy ennél lényegesen többet kapnak majd a tanárok és rendvédelmi dolgozók. Megkérdeztük a sztrájkoló sofőrök szakszervezetét, mire számítanak az új évben.
Eddig a bér helyett csak a bizonytalanság nőtt.
Már csak azt hiszik el a kormánynak, amit már megtett.
Felváltva szólaltak fel koncertek és civilek az ország legsúlyosabb problémái és a kormány ellen a Főváros és a diákok közös tüntetésén.
A nyári szünet után újult erővel álltak ki a tanáraikért és a klímakatasztrófa ellen a fiatalok.