A Fidesz-kormány és a bíróságok gáncsolták a szociális dolgozók sztrájkját, most a magyar államnak kell fizetnie ezért
Fontos pert nyert Strasbourgban a Szociális Ágazatban Dolgozók Szakszervezete.
Fontos pert nyert Strasbourgban a Szociális Ágazatban Dolgozók Szakszervezete.
Mi lesz a fiatalokkal, ha rendészeti kontroll alá kerülnek? Milyen árat fizet a társadalmunk, ha a bv. korlátozásra, büntetésre alapuló módszerei hatják át a javítóintézeteket?
Az a múlt heti orosz támadás előtt is elfogadhatatlan volt, hogy a kormány szerint biztonságban lehet élni Ukrajna területén ott, ahol nincsenek fegyveres összecsapások. Most, hogy vannak, végképp az.
Elkezdik átmenteni a veszélyhelyzeti kormányzást a „jogbiztonság” és a „zökkenőmentesség” érdekében.
Nyert is és nem is a Helsinki bizottság és Mák Viktor a bíróság 6 év után hozott elsőfokú döntésével.
6 éves huzavona után hétfőn hirdetnek ítéletet a 2019-es „becsület napi”, szélsőjobboldaliak által elkövetett támadás ügyében.
A kormánynak kapóra jönnek a menekültek saját túlhatalma fenntartására.
A magyar kormány Vitnyéden kárpátaljai magyarokat tesz utcára, miközben Magyar Péter ugyanitt a menekültek ellen uszít.
Tömegesen kerültek a mai napon utcára menekültek, miután a kormány július elején módosította ellátásuk rendszerét.
Egy rossz rendelet alaptörvény-ellenes értelmezése lehetetlen helyzet elé állítja a menekült családokat.