Idén ünnepeljük a Mérce 10. születésnapját. Ez idő alatt kicsi közéleti blogból jelentős online sajtótermék lettünk. Több mint 350 szerzőnk több mint 12 900 cikkét tettük közzé. Ez alkalomból több kérésünk is van hozzád!
- Szerzőink túlnyomó többsége ma is ingyen, fizetés nélkül dolgozik, de a cikkek szerkesztését és a napi híreket, élő közvetítéseket már olyan újságíróink készítik, akiknek olvasóink támogatásából tudunk fizetést adni (még ha ez a fizetés bőven a magyar átlagbér alatt is van). Szeretnénk, hogy egy új újságíróval bővülhessen a csapatunk, és legalább a következő évre tudjuk fedezni az ő bérét és egyéb munkafeltételeinek költségeit. Az új munkatársunk nem csak a cikkek és cikksorozatok írásában, hanem élő közvetítésekben és más videók elkészítésében is segítségünkre lesz. Ezért kérünk, támogasd egyszeri vagy rendszeres adományoddal, hogy megvalósíthassuk ezt a tervünket!
Havonta rendszeresen támogatom a Mércét
Egyszeri összeggel támogatom a Mércét
Támogatási lehetőségek
- Ha részletesen olvasnál idei terveinkről, azt itt teheted meg.
- Nézd meg a videókat!
„Gyerekkoromtól láttam azt az igazságtalanságot, ami egyre fokozódik ebben az országban”
Jámbor András a Mérce alapítója, főszerkesztője. Apuka, élettárs, egyedül nevelt gyerek. Egy kocsmában, pár barátjával alapította a Mércét annak idején.
„Bármennyire is nehéznek tűnik, van értelme!”
Diószegi-Horváth Nóra a Mérce főszerkesztő-helyettese. Számára a Mérce baloldalisága nem csak az általunk létrehozott cikkekben érhető tetten, hanem a belső működésmódunkban is.
„Azért dolgozunk, hogy az emberek részesülhessenek a munkájuk gyümölcséből”
Pap Szilárd István a Mérce szerkesztője, antropológus, erdélyi magyar, közép-európai. Egy székelyföldi faluban nőtt fel, tanult Bukarestben és Budapesten. 2014-ben csatlakozott a Mércéhez önkéntesként, majd szerkesztőként.
„Nehéz és felelősséggel is jár, hogy ne csak megírjunk egy hírt”
Szadai Levente a Mérce olvasójából lett gyakornoka, majd újságírója. Már a gyakornoki jelentkezéséhez írt cikke is megjelent a portálon, ami a szíriai kurdokról szólt.
„Bárkinek ráléphetünk a tyúkszemére”
Kiss Soma Ábrahám 2018 nyarán jelentkezett a Mérce gyakornoki programjába. Ősztől már teljes állásban dolgozik újságíróként.
„A Mércének van egy olyan szabadsága, ami máshol nem adatik meg…”
Bogatin Bence 2017-ben kezdett gyakornokként a Mércében. Azóta már nem csak cikkeket ír, hanem videókat is készít, sőt az támogatásgyűjtő kampányokban is részt vesz.
„A Mérce a mi eszközünk arra, hogy igazságosabb világban éljünk”
Papp Gáspár szinte a kezdetektől segíti a Mércét, és végigkövette ahogy a Kettős Mérce blogból egy hírportállá fejlődött.
„Bocsánatkérés nélkül képviseljük az értékeket”
Tóth Csaba Tibor 2014-ben, az ukrán válság idején csatlakozott a Mércéhez, és az első cikke is ebben a témában született.
„A világban vannak elképesztő igazságtalanságok”
Pósfai Orsi annak idején a Kettős Mérce Bloghoz csatlakozott, majd folyttatta a munkát a Mércénél is. Először csak mások cikkeit szerkesztette, majd egy nőnapi cikkel debütált. Azóta ez hagyománnyá vált és a hírcikkei mellett minden évben publikál egy írást nőnapra.
„Sokat segít a munkám során, hogy egyre többen szeretik a Mércét…”
Bernáth Lackó a Kettős Mérce blog olvasójából és alkalmi szerzőjéből lett 2018-ban már a Mérce hírportál újságírója. Első cikke a Hallgató Hálózat rendezvényének betiltásáról szólt.
„Nagyon kevesen csinálunk nagyon sok munkát…”
Csengel Karina éppen akkor lett a Mérce gyakornoka, amikor 2017-ben egy blogból hírportállá alakultunk. Most elmondja, hogyan zajlott az átalakulás és mik a Mércés munka örömei és kihívásai.
„A Mérce hobbiprojektből országos elérésű médium lett”
Füzessi Károly 2014-ben, a diáktüntetések után csatlakozott a Mércéhez. Mára ő a Mérce fejlesztője.