A Magyar Tudományos Akadémia dolgozóit megszervező ADF (Akadémiai Dolgozók Fóruma), amely a közelmúltban több tüntetést is szervezett az Akadémia védelmében, közleményben reagált a kéjbarlang-ügyre.
Mint írják,
„bár az egyes kutatóközpontok nagyon eltérő gazdálkodási modell szerint működnek, álláspontunk szerint minden esetben elfogadhatatlan az ilyen öncélú pénzköltés, különösen egy olyan hálózatban, ahol a kutatók átlagos bére alig éri el a nettó 190 ezer Ft-ot”.
Szerintük ez az eset is csak arra világít rá, hogy szükség van az MTA kutatóhálózatának a megújítására: az intézményrendszer demokratizálására, az átláthatóbb működésre. Azonban a kormány átszervezései ezeket nem szolgálják, a kutatóhálózatot politikai kontroll alá helyeznék, és az önkormányzatiság jelenlegi szintje is megszűnne.
Hozzátették azt is, hogy a rekreációs szoba ügye nem változtat azon, hogy az MTA kutatóhálózata a térség legeredményesebb ilyen intézményrendszere. A kormány tervezett átalakításai pedig ezt a magas színvonalú munkát veszélyeztetné szerintük.
Később arról is írtunk, hogy a 444 megkérdezte a SZTAKI-t, hogy reagáljon a kormánymédiában megjelent állításokra. A portálnak eljutott közleményében a kutatóintézet az írja:
„Szexuális együttlétekre berendezett helyiség nem létezik és soha nem is létezett a SZTAKI egyik épületében sem. Tény, hogy évtizedekkel ezelőtt a kutatóintézet egy korábbi vezetője a sajtóban megjelent videófelvételnek megfelelően rendeztetett be egy szobát, de ez soha nem működött »kéjbarlangként«. A szobát a jelenlegi vezetés már korábban felszámolta, így a megjelent valótlan információkat cáfoljuk és nyomatékosan kijelentjük, hogy jelenleg sem található az MTA épületeiben a RIPOSZT által bemutatotthoz hasonló intim találkozóhely.”