„Vita tárgyát képezi, mekkora hatással van az emberi tevékenység a klímaváltozásra.”
– ezt válaszolta ma Cseresnyés Péter az LMP-s Schmuck Erzsébet azon országgyűlésben feltett kérdésére, pontosan mit is tesz a kormány a párizsi klímaegyezményben lefektetett, és hamarosan a varsói COP24-es kongresszuson további kidolgozásra váró károsanyag-kibocsátás mérséklésére.
A nemzetgazdasági minisztérium államtitkára, és volt nagykanizsai polgármester erre válaszolta a klímaváltozást tagadók egyik legfurább érvét, amelynek állítása szerint ugyan a Föld időjárása és légköri viszonyai valóban extrém módon változnak.
Azonban ennek szerinte valahogyan mégsem az emberi tevékenység – ipar, mezőgazdaság, közúti közlekedés – az okai.
Noha Cseresnyésnek nem volt ideje tovább fejtegetni, szerinte akkor mégis mitől emelkedik gyorsabban a bolygón az átlaghőmérséklet mint az emberi civilizáció története során bármikor. Ahogyan az ellen is viszonylag nehéz lenne érvelnie, hogy jelenleg a témával foglalkozó, természettudományos hozzávetőleg 90 százaléka gondolja úgy, hogy a klímaváltozás okozója az emberi tevékenység.
Persze van magyarázat arra is, miért ennyire látható egy törpe kisebbség, jobbára megalapozatlan klímaelmélete. A nagyipar, autóipar és olajipar lobbitevékenysége ugyanis számos, áltudományos, vagy szándékosan hiányos „kutatást” finanszíroz amelyet azután az őket támogató média megpróbált minél több emberhez eljuttatni.
Nem tudjuk, hogy Cseresnyés Péter államtitkár a lobbistákkal konzultált-e ez ügyben, esetleg csak az általuk megrendelt írások jutottak-e el hozzá, az viszont mindenképpen állítható, hogy a kérdésben van jó barátja is: