Alaposan nekiugrottak a minap a kormány propagandalapjai (Lokál, PestiSrácok, 888.hu, Magyar Idők, meg a többiek) Bodoky Tamásnak, az Átlátszó főszerkesztőjének.
A skandalum, ami miatt pellengérre állították a legutóbb éppen Orbán luxusrepülőzését és Mészáros luxusjachtozását leleplező lap főszerkesztőjét, nem más volt, mint hogy Brüsszelben járva lőtt egy szelfit Judith Sargentinivel, amiből szerintük többek közt kiderült, hogy Bodoky
„nyíltan vállalta, hogy egy hajóban eveznek a zöldpárti politikussal, közös a Soros-támogatottság.”
Hálisten az internet és Bodoky sem felejt, így került ki a Facebookra egy egészen pazar képgyűjtemény, egy igazán izgalmas eseményről.
2009-ben Bodoky még az Indexnél dolgozott újságíróként, ekkor jelent meg Túlkapások című könyve, amely a 2006. október 23-i budapesti rendőri intézkedések történetét dolgozta fel. A kötetet angol nyelven is kiadták.
És láss csodát: a Fidesz EP-képviselője, Gál Kinga ennek örömére szervezett is az Európai Parlamentben egy könyvbemutatót. Mely könyvbemutatón olyan prominens személyek vettek részt, mint például Balog Zoltán, Gulyás Gergely, Schmitt Pál vagy éppen Gajdics Ottó.
Igaz, szelfi nem készült, mindenesetre az esemény a képek alapján igazán jó hangulatú volt.
Külön öröm, hogy a bemutatóról megjelent cikkben Gál Kingát is idézik, aki az esemény megszervezésével az emberi jogok és a jogállamiság tiszteletben tartására próbálta felhívni a figyelmet, és az MTI-nek még azt is elmondta, hogy szerinte
nem lehet belügynek tekinteni a jogállamiság helyzetét egyetlen EU-tagországban sem.
Kíváncsian várom, hogy ezt a nemzet szuverenitását megkérdőjelező, gyanús kijelentést vajon hogyan interpretálja a kormánysajtó, illetve sikerül-e felfedezniük valamilyen kapcsolatot mondjuk Soros György és Gulyás Gergely, netán Soros és Gajdics Ottó között, netán kiderítik végre, hogy min kacagott olyan nagyon Schmitt Pál (reméljük, nem a jogállamiság helyzetén!). Mert azt lássuk be, hogy ha Bodoky és Sargentini szelfijéből ekkora ügyet sikerült generálni, akkor ezt a 9 éves történetet sem ildomos elhallgatni az olvasók elől…
Bodoky teljes posztja, még több képpel itt olvasható:
Azt azért érdemes még kiemelni, hogy az Átlátszó működése teljesen transzparens, vagyis minden évben elszámolnak azzal, hogy milyen forrásból tudnak működni. Állami hirdetés a lapban soha nem jelenik meg. Ám ha összehasonlítjuk a 2017-es bevételeiket a kormánypárti média listaáras állami hirdetési bevételeivel, akkor kiderül, hogy utóbbiból 408(!) Átlátszó működését lehetne finanszírozni…
Forrás: Bodoky Tamás/Facebook