Azoknak a kedves baloldali, liberális és konzervatív barátainknak, akik reménykedtek abban, hogy majd az EU megvédi a magyar demokráciát, és nem fogja hagyni, hogy Magyarország a putyini érdekszférába sodródjon, fekete napként fog bevonulni 2016. november 17-e a naptárába. Az EU ugyanis megszüntette a kötelezettségszegési eljárást a paksi bővítés ügyében. Szabad utat kapott a projekt.
És nézzünk szembe a valósággal, nem azért szüntették meg az eljárást, mert annyira jó lesz ez a projekt, hanem azért, mert német és más nyugati cégek részt fognak venni az építésében, mert lesz benne lóvé nem csak az oroszoknak.
Hogy Magyarországnak ez a projekt nem fogja megérni? Hogy drága lesz a Paks 2 által termelt áram? Hogy nő Magyarország oroszoktól való energiafüggősége? Hogy szénné fogják lopni a projektet? Hogy Magyarország 50 évre eladósodik az oroszok felé?
Hát kit érdekel, ha a keleti periférián lehet egy jó boltot csinálni, lehet nyerészkedni kicsit a német cégeknek? Ennyi van, ez a német EU-s politika.
Márpedig a Brexit után a német politika válik egyeduralkodvá az EU-ban. Trump megválasztása után pedig korántsem biztos, hogy lesz erős amerikai nyomás az Unió vezetésén.
Valószínűleg így állunk, de a feltételezés majd akkor lesz biztos, ha a borzasztóan drága kínai hitelből épülő Budapest-Belgrád vasútvonal, amely kapcsán szintén kötelezettségszegési eljárás indításán gondolkodott az EU, majd szintén zöld utat kap. És szintén felbukkannak a német cégek.
Emlékezhetünk, a Magyar Nemzet két nappal a sajnálatos októberi népszavazás előtt közölt cikket arról, hogy Budapest és Berlin megállapodtak abban, Orbán visszavesz a menekült- és EU-ellenes retorikából, bejönnek a két nagy üzletbe a német cégek egy kicsit lopni, és zöld utat kapnak az EU-tól a nagy beruházások. A pletykák pedig arról is szólnak, a magyar média „szinergiáinak átalakulását” is csöndben le fogja nyerni Merkel és a német vezetés, sőt lehet majd asszisztál is hozzá.
Ez a reálpolitikának nevezett szipolyozás a periférián, itt keleten. Eladók és megvehetők vagyunk, és a helyi kiskirályok undorító ténykedései csak addig érdekesek nyugaton, ameddig a rossz oldalon állnak.
A paksi bővítés zöld útját már onnan is lehetett sejteni, hogy az Európai Bizottság alelnöke, Günther Oettinger egy Putyin-barát német üzletember magángépén jött tárgyalni Paksról Budapestre. De láthatjuk, a Merkel-Putyin deal más fronton is virágzik, közös energiamegállapodások, infrastrukturális fejlesztések jöhetnek létre a két ország között.
Mi pedig itt maradunk EU-s zászlót lobogtatva egy olyan Unióban, amely lehetne a népek Európája. De ehelyett a kapzsiság, a nagy cégek, és az undorító politikai alkuk Európája még mindig. Persze hinni kell az EU-ban, mert ez adja a békét és a legjobb perspektívát Magyarország számára, csak nem ezzel a vezetéssel és intézményrendszerrel. Ez az EU ugyanis pont azoknak az oligarcháknak kedvez, mint amilyen Orbán Viktor is.
Kövesd a szerző bejegyzéseit a Facebookon is!
Ez a cikk a ti támogatásaitokból készült el, a Kettős Mércét a ti adományaitokból tartjuk fenn!A Kettős Mércét nem támogatják oligarchák. Mi úgy őrizzük meg függetlenségünket, hogy a csak az olvasók támogatásából írjuk cikkeinket.Célunk, hogy a társadalom számára fontos kérdésekről beszéljünk: az egyenlőtlenségekről, a szegénységről, az egészségügyről, az oktatásról, a nők jogairól, és hogy támogassuk azokat az alulról jövő kezdeményezéseket, amelyek egy igazságosabb Magyarországért küzdenek!A Kettős Mérce fennmaradásához 600 állandó támogatóra van szükségünk. Jelenleg 330 állandó támogatónk van.Legyél te az egyik a hiányzó támogatók közül, támogass minket havi 1000, 2000, 5000 vagy 10000 forinttal, vagy egyszeri átutalással, és járulj hozzá ezzel a független sajtó fennmaradásához Magyarországon!