belügyminisztérium • Egy matematika-informatika szakos, 20 éve a pályán lévő osztályfőnök és egy óvónő – aki a pedagógusok harminc év alatti 5 százalékához tartozik – léptek a színpadra.
Elmondták, a társadalom tudja hogy sok az órájuk és meg van kötve a kezük a tanítás tekintetében, és hogy számos rossz szabályozás nehezíti a munkájukat.
Viszont ha bevezetik a státusztörvényt, akkor félő, hogy nem beszélhetnek majd az érzéseikről, hogy ne sértsék meg az oktatásba vetett közbizalmat.
Mint mondták, számos negatív érzés gyötri napjainkban a pedagógusokat – pedig nem így kellene magát éreznie sem a pedagógusoknak, sem másnak. Ugyanakkor azt is megtudhattuk, hogy az elmúlt év egyszerre volt felemelő és küzdelmes az elmúlt év.
A státusztörvény bevezetésével sokan azonnal fel fognak mondani a várakozások szerint – és vannak, akik már most felmondtak. Az óvónő elmondta, hogy nem szeretné otthagyni a hivatását, de fáj neki a bosszútörvény gonoszsága – aminek jegyében megfigyelhetők, átvezényelhetők lesznek, és nem számíthat a szakmai véleményük, és röghöz köthetik őket.
Azt is elmondta, még nem tudja mihez kezdjen.
Kollégája pedig elmondta, dühös azért mert kényszerhelyzetbe hozták, és döntenie kell a diákok és a szabadság, a hivatás és az emberi méltóság között. És azért is dühös, mert elvették a jövőjét.
Ígéretük szerint küzdeni fognak, mert most nem áll előttük más lehetőség.