Nagy Márton a rezsivédelmi és a honvédelmi alappal kapcsolatban pontosított: terveik szerint ezekbe a nagyvállalatok megadóztatása mellett máshonnan is fog befolyni forrás. 100 milliárd forint a jövedéki adó, az ital és a dohányadó, a népegészségügyi adó és a céges autókra vonatkozó adók emeléséből érkezik majd be. Egyelőre két évig tartják fenn a háborús védelmi intézkedéseket, azt pedig, hogy „2023 után után mi lesz, nézzük meg majd 2023-ban”.
Gulyás kifejtette: a Honvédség megerősítése alatt haderőfejlesztést értenek, vagyis a honvédelmi alapba befolyó összegeket nem a Honvédelmi Minisztérium béremeléseire vagy a túlórák kifizetésére fogják költeni.
Azzal kapcsolatban, hogy a pedagógus-szakszervezetek arra kérték a kormányt, jelölje ki a sztrájktárgyalások folytatásához a tárgyalópartnerüket, Gulyás azt mondta:
az országgyűlési választások előtti szakszervezeti sztrájktárgyalások időzítése egyértelműen pártpolitikai indíttatású volt, de örülnek neki, hogy a baloldali kampányakció után továbbra is tárgyalni akarnak.
A miniszter nem árulta el, hogy ki és mikor ül tárgyalóasztalhoz a béremelésért küzdő pedagógusokkal, csak annyit mondott, hogy a kormány a jogszabályoknak megfelelően fog eljárni.