A Fordulat társadalomelméleti folyóirat a Társadalomelméleti Kollégium lapja. Évente kétszer jelenik meg, a számok egy-egy témát járnak körül fordítások és eredeti tanulmányok segítségével. Legutóbbi számaink középpontjában olyan témák álltak, mint a populizmus, a klímaváltozás vagy a szolidáris gazdaság. Régebbi számaink összes cikke elérhető a honlapon, friss infókért és érdekes cikkekért pedig a Facebook-oldalunkat érdemes követni.
A folyóiratra elő lehet fizetni a Patreonon is már: rendelhető elektronikus illetve papíralapú példány is.
Az aktuális szám kapható
- az Írók Boltjában (VI. Andrássy út 45.);
- a Gólya presszóban működő Gondolkodó Antikváriumban (VIII. Orczy út 46-48.);
- az ELTE BTK Jegyzet- és Könyvesboltjában (VIII. Múzeum krt. 6-8.);
- az ISBN Galériában (VIII. Víg u. 2.);
- a Nyitott Műhelyben (XII. Ráth György utca 4.) és
- a Napvilág Kiadóban (XI. Villányi út 11-13.).
Kérdéseket vagy kommenteket a [email protected] email címre várunk.
A harminckettedik szám (2023/1.) tartalma:
Kína I. – A polgárháborútól a világgazdaság műhelyéig
A Fordulat 32. számának célja, hogy a Kína megnövekedett globális szerepéről – és így Magyarországon és a régióban megjelenő befolyásáról is – folyó vitákhoz egy olyan perspektívát keressen, ami a kínai szocializmus és annak reformja utáni gazdasági növekedés történetét a globális kapitalizmus dinamikáiba ágyazva tudja értelmezni.
A lapszámban a Chuang szerzői kollektíva által szerkesztett Chuang folyóirat részletei jelennek meg, melyek a szocialista iparosítás, reform és globális piaci integráció időszakait tekintik át úgy, hogy a belső politikai és társadalmi folyamatokat mindig a világgazdasági integráció tágabb környezetéhez és belső ellentmondásaihoz kötik.