Elkészült az ellenzéki közös lista. Íme az első 15 hely:
- Márki-Zay Péter (MMM)
- Dobrev Klára (DK)
- Karácsony Gergely (Párbeszéd)
- Jakab Péter (Jobbik)
- Fekete-Győr András (Momentum)
- Tóth Bertalan (MSZP)
- Ungár Péter (LMP)
- Gyurcsány Ferenc (DK)
- Z. Kárpát Dániel (Jobbik)
- Vadai Ágnes (DK)
- Molnár Zsolt (MSZP)
- Tompos Márton (Momentum)
- Brenner Koloman (Jobbik)
- Gy. Németh Erzsébet (DK)
- Berki Sándor (Párbeszéd)
Az első 45 helyből:
- 14 ment a DK-nak,
- 12 a Jobbiknak,
- 8 a Momentumnak,
- 8 az MSZP-Párbeszédnek
- és három az LMP-nek.
Az ATV Híradó információi szerint a jelölt-állítási viták az MSZP-Párbeszéd tömb, másfelől a DK, a Jobbik, a Momentum és az LMP között zajlottak az MSZP-P listás helyeinek számáról. 8, 9, vagy 10 hely jött szóba első 45 helyből, ebből tudott végül 8-at szerezni az MSZP-P.
Az ellenzék eleget tett Márki-Zay Péter kérésének: a Jobbik, a Momentum és a Párbeszéd is roma politikust indított a közös listán. A párbeszédes Berki Sándor épp bekerült az első 15-be is, a momentumos Lőcsei Lajos a 20., a jobbikos Varga Ferenc a 25. helyet kapta meg. (Mindeközben a botrányairól közismert Farkas Flórián helyett Sztojka Attila kapott befutó helyet a Fidesz listáján, a 17. helyen.)
Vészjósló azonban a roma közösség számára, hogy a nyíltan romaellenes MiHazánké volt az első nyilvántartásba vett országos lista.
Nem kerültek előkelő helyre olyan politikusok, akik jó eséllyel megnyerik az egyéni körzetüket. Ilyen jelölt például Szabó Tímea, a Párbeszéd társelnöke, vagy az MSZP-s Kunhalmi Ágnes. A 233. helyre szorult Horváth Csaba zuglói szocialista polgármester, akit korrupcióval gyanúsít az ügyészség.
A Kétfarkú Kutyapárt is listát állít, Facebook-oldalukon azt írják, „71 körzetben kellett összegyűjtenünk az aláírásokat, 77 helyen már biztosan megvagyunk, öt esélyes körzetet még számolnak„.