Bár Janek Sternberg egy ideig alapember volt a Ferencvárosban, az utolsó idényben már csak 5 NB I-es meccsen játszott, és volt egy súlyosabb sérülése is, ami miatt hosszú hetekig nem léphetett pályára. A német balhátvéd végül elhagyta a Fradit, és a harmadosztályú Kaisersluternhez igazolt.
„Nem egyszerű egy fiatal játékosnak, hogy külföldre megy, mindent maga mögött hagy, aztán olyan történik vele, amire nincs magyarázat. Úgyhogy örülök, hogy visszatérhettem Németországba” – nyilatkozta a játékos mellőzöttségéről a liga-drei.de oldalán, amit a csakfoci.hu szemlézett.
Ami a német focista nyilatkozatában külön érdekes, az az, hogy milyen pontosan írta körül a magyar foci és a magyar mindennapok közt feszülő ellentétet.
Sternberg szerint bár Magyarországon is a foci az első számú sport, és a Ferencvárosnak nagy a szurkolótábora, de ez nem mindenhol van így, és a labdarúgást hazánkban meglehetősen kritikus légkör veszi körül.
„Sok embert zavar, hogy rengeteg pénzt tesznek a fociba és hogy súlyos összegekből építenek stadionokat, miközben ezek a pénzek hiányoznak más területekről, például az oktatásból. Úgyhogy a focit körülvevő rajongás eléggé limitált a magyaroknál. Budapest gyönyörű, de ha elhagyod a fővárost, vidéken látni, milyen nagyok az anyagi különbségek a szegények és a gazdagok között” – fejtette ki lényeglátó véleményét a német balhátvéd.
Szóval Sternberg inkább visszament focizni a német harmadosztályba.
Nekünk viszont marad a rengeteg stadion, az oktatásból hiányzó milliárdok, és az egyre mélyülő szakadék szegények és gazdagok között. Elég szomorú, hogy kormányunk sport- és oktatáspolitikáját még egy fiatal német focista is ennyire tűpontosan össze tudja foglalni, pedig csak 2 évet töltött hazánkban (és az állami oktatással nem is találkozott, viszont a labdarúgásból él).