Tóth Bertalan, az MSZP frakcióvezetője a kormány válságkezelését vette górcső alá, mondván több millió ember nem úgy gondolja, hogy sikeres lett volna.
Ezután rögvest rátért arra, hogy az előválasztás a demokrácia újjászületése,
majd rögtön vissza is tért a válság- és járványkezelésre, felemlegetve a koronavírus több mint harmincezer áldozatát. Emlékeztetett, hogy az elhunytak arányában Magyarország az Unió élmezőnyébe tartozik, majd felsorolta az egészségügy számos problémáját, mint a pályaelhagyó egészségügyi személyzetet és az elmaradt kezeléseket.
Beszélt a megélhetési válságkezelésről is, említve, hogy a leggazdagabbak vagyona egyharmadával nőtt a válság idején.
Ezzel szemben az ország szegényeinek csökkent a jövedelmük annak ellenére, hogy a V4 országokban ettől eltérő folyamatok zajlottak. A lakosság hatvan százaléka nem részesült az elmúlt időszak gazdasági növekedéséből.
A nyugdíjakról elmondta, hogy csaknem félmillióan százezer forint alatti nyugdíjat kapnak, és a kormány kevesebbet költ nyugdíjakra mint korábban. Az MSZP frakcióvezetője nem felejtette el megemlíteni, hogy a nyugdíjak és a bérek közötti különbség egyre csak nő.
Kifejtette, hogy lakhatási válság van és nincsenek épületkorszerűsítések, nem épül diákváros és nem emelkedik a családi pótlék, miközben egekben az államadósság.
Az MSZP-s politikus elmondta, hogy véleménye szerint a társadalmi egyenlőtlenségek és igazságtalanságok felszámolásához kormányváltásra van szükség, ami után komplex szociális programokat és gazdaságpolitikai változásokat hajtanának végre, hogy azokat segítsék, akiknek szüksége van rá.
A szocialista politikus kifejezte reményét, hogy Karácsony Gergely kormányfőként megvalósíthatja a szociálisan érzékeny programját.