Gulyás Gergely a közszférákban dolgozók 20%-os béremelési követelésével kapcsolatban azt mondta, itt van egy félreértés. Most azt próbálják meg „megvédeni”, amit eddig a bérekben elértek, „ha jobb idők jönnek”, akkor ugyanazt a fizetésemelési ütemet akarják folytatni, ami korábban, de ez akkor lesz lehetséges, ha véget ér a háború és rendeződik a helyzet – mondta el a miniszter.
A Kúria döntésével kapcsolatban, ami szerint a tanárok januári figyelmeztető sztrájkja jogszerű volt, Gulyás úgy fogalmazott, volt egy pedagógussztrájk, amit elsőfokon a bíróság jogerősnek talált, másodfokon nem. A kormány Kúria döntését tiszteletben tartja.
Arról, hogy ellensúlyozza-e az árfolyamváltozásokat az egészségügyben a kormány, ahol sok anyagot, gyógyítási felszerelést valutáért kell megvásárolni, Gulyás elmondta, hogy mindenhol elősegítik a gyógyítás jó minőségét.
Az egészségügyi dolgozók béremelésével kapcsolatban a pedagógusok bérét hozta fel, aminek egyévi terheit a helyreállítási alap részeként az EU megtéríti. Vannak azzal kapcsolatos viták, hogy hogyan kéne elosztani az Európai Unió által folyósított összegeket, mondta. Ha a béremelés jobb módjáról születik megállapodás az orvosi kamarával, akkor annak örülnek.
A szakdolgozók bérével kapcsolatban elmondta, az előző négy évben 72%-kal emelték az ápolói béreket, ezzel Gulyás szerint a korábbi méltatlan helyzet már nem áll fenn.
„Az az évtized, ami a legnagyobb béremelést hozta Magyarországnak a rendszerváltás óta, az folytatódik, de amíg háború van és naponta változik az energia ára, és kilencszer annyit fizetünk a gázért, mint 1,5 évvel ezelőtt, addig emelésről beszélni tévedés, addig az ország jelenlegi helyzetét kell megvédeni.”