Számítottunk rá, hogy a táblát el fogják távolítani, készültünk rá, hogy elkérjük, ám arra nem voltunk felkészülve, hogy a Terror Házában köt ki. Biztosan hosszan töprengtek rajta a Népszabadság bezárásának ötletgazdái, hogy mi lenne vajon a legmegalázóbb – talán az is fölmerült, hogy darabokra törve eltüntethetnék egy emésztőben, végül azonban a történelemhamisítás pöcegödrébe vitték.
A jelenlegi alkotmány szerint Magyarország 1990 májusában visszanyerte az önrendelkezését, vagyis akkortól még a Fidesz-időszámítás szerint sem beszélhetünk semmiféle terroról. A Népszabadság Rt. (később Zrt.) 1990 szeptemberében jött létre, a vállalat és a szerkesztőség 1992-ben költözött a Bécsi útra. A most a szocreál épületről leráncigált felirat is a részvénytársaság számára, az új épület megjelölésére készült, a rendszerváltás utáni („felegyenesedett”) betűtípussal és logóval.
Vagyis a leghalványabb köze sincs sem a Kádár-rendszerhez, sem a XX. századi terrorhoz, hiszen, mint fentebb jeleztük, Magyarországon 1990 szeptembere után sem Kádár-rendszer, sem terror nem volt. Hamis, történelmietlen és hazug tehát az az érvelés, amely a lapcímet ábrázoló tábla helyét a Terror Házában jelöli ki, mondjuk a sokkal autentikusabb – és a Bécsi úttól csupán egyetlen saroknyira lévő – Budapesti Történeti Múzeum helyett, ahol valóban gyűjtenek a rendszerváltás utáni időkből származó, politikai és kulturális vonatkozású emlékeket.
Ezzel szemben a Népszabadság 1956 november 2-án jelent meg először, Haraszti Sándor főszerkesztésével – őt később a forradalomban játszott szerepe miatt Snagovba internálták, majd hat éves börtönbüntetésre ítélték. A szigorú ítélet oka a Népszabadság első néhány novemberi, a forradalmat és a munkástanácsokat éltető, a szovjet beavatkozást elítélő száma volt.
E sorok írója jelenleg is a dolgozói közös részvény képviselője – ebben a minőségben szeretném jelezni, hogy amennyiben a tábla eltulajdonítói nem dokumentálják napokon belül, hogy milyen jogcímen, kinek a felhatalmazásával és milyen ellentételezéssel vették birtokba a láthatóan jelentős eszmei értékű (múzeumi érdeklődésre is számot tartó) tárgyat, akkor feljelentem őket lopásért és rongálásért, aztán járhatnak a bíróságra magyarázkodni a Kádár-rendszerről meg a terrorról. Előre szólok,hogy bizonyíték gyanánt az ez ügyben felmutatott tudásuk valószínűleg kevés lesz – még a magyar bíróságok előtt is, de Strasbourgban biztosan.
Ez a cikk a ti támogatásaitokból készült el, a Kettős Mércét a ti adományaitokból tartjuk fenn!A Kettős Mércét nem támogatják oligarchák. Mi úgy őrizzük meg függetlenségünket, hogy a csak az olvasók támogatásából írjuk cikkeinket.Célunk, hogy a társadalom számára fontos kérdésekről beszéljünk: az egyenlőtlenségekről, a szegénységről, az egészségügyről, az oktatásról, a nők jogairól, és hogy támogassuk azokat az alulról jövő kezdeményezéseket, amelyek egy igazságosabb Magyarországért küzdenek!A Kettős Mérce fennmaradásához 600 állandó támogatóra van szükségünk. Jelenleg 340 állandó támogatónk van.Legyél te az egyik a hiányzó támogatók közül, támogass minket havi 1000, 2000, 5000 vagy 10000 forinttal, vagy egyszeri átutalással, és járulj hozzá ezzel a független sajtó fennmaradásához Magyarországon!